fbpx

LinAs Austraalia

Austraaliasse

KUIDAS JÄÄDA KAUEMAKS?

Kas sa viibid praegu Austraalias ning püüad välja nuputada, kuidas jääda siia kauemaks? See on täiesti mõistetav soov, sest kes ei tahaks elada aastaringses kevad-suves (kuigi ka suusalumi ja -mäed on täitsa olemas) ning nautida turvalist heaoluühiskonda, saades osa elust, kasvamisest ning õppimisest noores ja sõbralikus riigis, mis on pungil võimalustest.

Sa juba tead, kui mõnus on Austraalia ilm, kui ilusad on rannad ning kui rõõmsad ja muretud on inimesed 😊 Rääkimata headest töövõimalustest ja kõrgetest palkadest.

Kui sinu töö- ja puhkeviisa (WHV) hakkab lõppema, kuid sul on vaja rohkem aega, et saada oma praeguselt tööandjalt sponsorviisa pakkumine; või vajad aega, et koguda kokku vajalikud dokumendid partnerviisa taotluseks – siis saad aega juurde õppeviisaga.

Õppeviisa on kasulik ka juhul, kui sul on mõte õppida või täiendada ennast valdkonnas, mille kaudu on võimalik taotleda oskusviisat, et läbi selle jõuda alalise elamisloani.

ÕPPEVIISA EELISED

Austraalia kutse- ning kõrgharidussüsteem annab suurel hulgal võimalusi – nii kutsehariduse kui ka akadeemilise õppe näol. Erialade nimekiri paistab lausa lõputu.

Koole on väga mitmesuguseid, õppimist saab võtta tõsiselt hariduse omandamise eesmärgil, mida saab hiljem kasutada ka alalise elamisloa teekonnal, aga võib käia kursustel ka vaid selleks, et elada ja töötada mõnda aega Austraalias.
Viimati mainitud kursused nõuavad väga harva koolis kohal käimist ning peamiselt esitatakse lihtsad koolitööd ja arvestused üle interneti.

Lisaks on paljudel koolidel kampused üle Austraalia, mis teeb õppimise asukoha vahetuse väga lihtsaks. Mõned koolid lausa pakuvad seda oma õppeplaanis – võid õppida esimese semestri Melbourne’is, teise Adelaide’is ning seejärel mõnda aega Darwinis!

TULEVIKUPLAANID

Kooli ja kursuse valikul on oluline enda jaoks selgeks mõelda eesmärk ja plaan. Kas soovid õppida ainult ajavõitmiseks aasta või paar, et siis juba edasi minna uutele viisadele või soovid õppida olulisel elualal, mille diplom võib sind tulevikus aidata leida sponsori või ka kvalifitseeruda oskusviisale?

Nimelt on teatud eluvaldkondi, millega on suurema tõenäosusega võimalik saavutada alaline elamisluba läbi oskusviisade, nagu näiteks põllumajandus, meditsiin, haridus, sotsiaalvaldkond, ehitussektor ning kokandus.

TASUD JA FINANTSEERIMINE

Kutsekoolide aastamaks algab 4500 dollarist (onshore õpilasele) ning ülikoolide tasud 18 000 dollarist aastas. Seda summat ei ole muidugi vaja kohe välja maksta. Reeglina on maksed jaotatud 3-6 makseks. Mõni kool annab võimaluse isegi kuu kaupa tasuda.

Kuna sa oled juba siin ning tead, millised on Austraalias makstavad palgad, siis pole see kindlasti sulle uudis, et selline teenistus võimaldab tasuda nii õppemaksu, kui ka elamiskulude eest.

Koolide ajakavad on väga paindlikud ning võimaldavad piisavalt tööl käia. Austraalia tööandjad on reeglina üsnagi toetavad osalise tööajaga töötamise osas, tuleb lihtsalt leida sobiv graafik.

Palgad on teenindussektoris kuni 38 dollarit tunnis. Tööleidmine ei ole tänases tööjõupuuduses vaevlevas Austraalias mingi probleem. Kehtivate regulatsioonide järgi on välistudengitel lubatud töötada täistööajaga nagu ka kohalikel, see teeb veelgi kergemaks õppemaksuks säästmise ning annab muretuma äraelamise.

Vaheajad õppeperioodide vahel on üsna pikad ning annavad võimaluse veelgi rohkem tööle keskenduda. Või miks ka mitte, hoopis puhata ja nautida Austraalia looduskauneid paiku 🙂

TÖÖPRAKTIKA NING TÖÖKOGEMUS PEALE ÕPINGUID

Kooli valikul tasub uurida, kas ja millised tööpraktika lahendusi pakutakse. On põnev võimalus saada kogemus õpitaval erialal (kui seda veel ei ole) ning astuda samm lähemale püsiva erialase töö leidmisele.

Kui eesmärgiks sai püstitatud alalise elamisloa saavutamine läbi oskusviisa, siis on kindlasti oluline kasutada ka Graduate Work viisat, mida saab taotleda pärast kooli lõpetamist.

Hetkel on Graduate Work viisa pikkuseks 3-4 aastat peale bakalauruse õpet (olenevalt regioonist) ning 2 aastat pärast kutseõpet. See aeg on piisav, et kindlustada endale vajalik töökogemus ning panna töösse plaan alalise elamisloa sasvutamiseks.

Läbi tasub kaaluda ka töötamise piirkond. Austraalia regionaalsed piirkonnad annavad soodsamaid tingimusi nii Graduate Work visa pikkuse suhtes kui ka pakuvad oskusviisasid rohkematele ametipostidele.

Kui leiad, et ülaltoodud info andis sulle ideid edasi toimetamiseks, siis ära jää ootama. Mõtle läbi, mis sa juba teinud oled ning mida võiksid veel teha.
Broneeri tasuta konsultatsioon, leiame koos parimad võimalused ja lahendused just sinu eesmärkidele vastavalt.

Tegutse juba täna ja tule leia oma võimalus!

KUIDAS JÄÄDA PIKEMAKS?

Eestlased on Working Holiday viisa taotlejate tipus!
Eestlased on Working Holiday viisa taotlejate tipus! Eestlased on ühed...
Kas sooviksid töötada inglise keele õpetajana?
Kas sooviksid töötada inglise keele õpetajana? Kui JAH, siis TESOL programm võib olla Sinu jaoks!     Mis...
Pikendatud 485 tööviisa
Pikendatud 485 tööviisa Kui soovid endale Austraalias luua parimaid tulevikuvõimalusi,...
Õpi kokaks ning restoranimänedžeriks Greenwich College’is
Õpi kokaks ning restoranimänedžeriks Greenwich College’is   Kokandus ning restorani/hotelli juhtimine...
StockSnap_26F4EL6HIG
“Trade” ehk oskustöö kursused.
Mis on oskustöö kursuste väärtus ning kuidas saab nende kaudu Austraalia permanent residendiks? NB! Allolev...
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa - uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa - uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa – uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri Käesolev...
Austraalia: konsultatsioon on tasuta
Miks õppeviisa taotlemisel ei ole vaja maksta LinAse’le teenustasusid
Miks õppeviisa taotlemisel ei ole vaja maksta LinAse’le teenustasusid Miks...
Jõulud Austraalias
Jõulud Austraalias
Jõulud Austraalias Kas Austraalias saavad üldse olla päris jõulud? No...
Eestist Austraaliasse tööle
Austraaliasse tööle
Eestist Austraaliasse tööle Paljud meile saabuvad kirjad ja vestlused algavad sõnadega, sooviksin tulla...
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse?
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse?
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse? Austraalia migratsiooni firmad on pannud kokku nimekirju põhjustest,...