fbpx

LinAs Austraalia

Eestist Austraaliasse tööle

Paljud meile saabuvad kirjad ja vestlused algavad sõnadega, sooviksin tulla Austraaliasse tööle, aga ei tea, kust alustada ning mis võimalused mul üldse on.

Mõnel on tööperspektiiv juba silmapiiril, teisel tuleb see alles leida, kuid soov Austraaliasse minna onneil ühine.

Eestist Austraaliasse tööle

MILLISED SIIS ON VÕIMALUSED EESTIST AUSTRAALIASSE TÖÖLE MINEMISEKS?

Nagu igal pool mujal Euroopa Liidu riikidest väljaspool, on eestlasel vaja välismaal elamiseks ning töötamiseks vaja viisat. Austraalia viisad on kõrges hinnas ning erinevaid viisatüüpe on peaaegu et lugematul hulgal. Enamus siiski on tavainimesele üsna kättesaamatud.
Loomulikult, kui Austraalias töötamine ning elamine võetakse juba noores eas eesmärgiks ning selle nimel on pikalt aega töötada ja vaeva näha, siis võib kvalifitseeruda ka mõnele keerulisemale, eelkõige punktipõhisele viisale ilma, et jalga Austraaliasse tõstnudki oleks. Selleks on vaja aga häid eelteadmisi, pühendumist ja kannatlikkust.

Kui aga tahta Austraaliasse tööle minna nüüd ja kohe, siis langevad punktide kogumine ning spetsiifilises sektoris hariduse hankimine üldiselt ära ja otsitakse kiiremaid lahendusi.

WORK AND HOLIDAY VIISA

Iga eestlasest Austraalia-huviline teab, et kuni 30-aastastel ning seda viisat varem mitte kasutanud isikutel on ideaalne võimalus Austraalias töötamiseks töö- ja puhkeviisaga. Teatud tingimustel saab nimetatud viisat pikendada veel teiseks ja kolmandakski aastaks, ehk et Austraalias veedetud aeg saab olema üsna pikk.
Töö- ja puhkueviisaga töötamisel on ka teatud piirangud, kuid sellest pikemalt teistes artiklites.

Mida teha aga neil, kelle vanusenumber näitab vähemalt 31 aastat või ülal nimetatud võimalus on juba kasutatud?

SPONSORVIISA

Kõige ihaldatum viis Austraaliasse tööle minna on muidugi sponsorviisa. See eeldab, et teil on olemas tööandja, kes soovib teid enda ettevõttesse palgata ning on nõus ajama välja sponsorviisa. See on väga levinud võimalus kängurumaal töötamiseks ning igal aastal väljastatakse Austraalias välismaalastele kümneid tuhandeid ajutisi tööviisasid.
Vahel õnnestub selline viisa saada juba Eestis elades – selleks peab kas sõber/tuttav ees ootama, leiduma hea ärikontakt läbi Eesti tööandja või lihtsalt olema palju õnne ning näkkama mõnele töökohale kandideerides.
Lihtsaim viis selline viisa leida on Austraalias koha peal töö otsida ning peale mõningast aega tublit tööd tehes võib õnnestuda sõlmida kokkuleppe sponsorviisa osas. Ei tasu arvata, et see tee oleks alati lihtne, tööandjad ei oota ustel sponsorlepingu pakkumised näpus. Ning paljud tööandjad ei soovi seda teekonda kunagi ette võtta, mõned isegi ei kvalifitseeru migratsiooniameti nõutud tingimustele ka siis, kui neil oleks huvi. Kuid asjalikele ning lojaalsetele töötajatele leidub siiski tihti võimalusi, tuleb need lihtsalt üles leida.

Õppeviisa

Kui Austraaliasse tööle tulla soovijale ühe võimalusena soovitada õppeviisa tegemist, siis on esimene reaktsioon tihti, et ei, õppida ma küll ei plaaninud, tahaks lihtsalt tööle ja elama tulla.

Aga kui nüüd asjad kenasti läbi mõelda, siis ei pruugigi see olla üldse halb mõte.
Nimelt on paljudel juhtudel õppeviisa ainus, millega saab elamis- ning tööõigused Austraalias, lisaks annab nimetatud võimalus ka Austraalia kvalifikatsiooni teie valitud erialal. See ei olegi nii vähetähtis, ei Austraalia ega ka Eestis tööturul kandideerides. Ning tihti ongi inimestel just seda vaja – tulla Austraaliasse, omada töötamise õigust ning varsti saades ette näidata ka kohalik tunnistus.
Austraalia kolledžikursused on enamast ühe aasta pikkused. Seega peale ühte aastat on juba esimene kvalifikatsioon käes ning CV-s ka midagi näidata.

Tõepoolest on õppeviisaga töötajatele ka ajalised piirangud. Enne covidi ajastut oli see 40 tundi kahe nädala jooksul. Covidi-aegsest tööjõupuudusest tingituna kaotati piirang ning kuni 2023 juuni lõpuni võivad kõik välistudengid töötada piiramatu arv tunde. Alates juulist on lubatud töötundide arv 48 tundi kahes nädalas ehk 24 tundi nädalas. Kahe nädala kaupa arvestamisel on see eelis, et kui ühel nädalal ei saanud/soovinud rohkem töötada, siis teisel nädalal võib selle võrra rohkem tunde teha.

Samas, kui õppeviisa on ainuke võimalik variant, siis on ka osalise tööajaga Austraalias töötamine parem, kui üldse mitte midagi. Eriti inimeste jaoks, kellel on seatud Austraaliaga seoses pikemad eesmärgid ning kelle motoks on, et ajutised raskused ongi selleks, et need ületada.

Selle ajaga, mis te elate ja töötate Austraalias ning tegelete nii paaril päeval nädalas oma õppetööga, võite leida Austraaliasse jäämiseks juba pikema plaani. Näiteks sponsorist tööandja või miks mitte ka hoopis kohaliku kaaslase.

EESMÄRKIDE POOLE

Kokkuvõttes taandub kõik sellele, kui suur on teie soov Austraaliasse tööle minna. Kas teil on aega ja kannatust õppida aastaid Eestis spetsialistiks, keda just Austraalia riik parasjagu hädasti vajab ning koguda veel sama kaua vastavat töökogemust, et viisaturul paremat positsiooni saada? Kui jah, siis see on kindlasti hea plaan.
Võibolla aga tunnete, et tahate just nüüd ja kohe oma eesmärgid aktiveerida ning härjal sarvist haarata? Selliselt juhul tuleks tegutseda just nii.

Eestlased on tublid ja sihikindlad. Nii või teisiti jõuate oma unistusteni, kui vaid ainult tahate.

PS Kui on huvi Austraalia õppeprogrammide ja õppeviisa võimaluste kohta, siis võtke ühendust LinAs Australia’ga www.linas.ee

KUIDAS JÄÄDA PIKEMAKS?
Eestlased on Working Holiday viisa taotlejate tipus!
Eestlased on Working Holiday viisa taotlejate tipus! Eestlased on ühed...
Kas sooviksid töötada inglise keele õpetajana?
Kas sooviksid töötada inglise keele õpetajana? Kui JAH, siis TESOL programm võib olla Sinu jaoks!     Mis...
Pikendatud 485 tööviisa
Pikendatud 485 tööviisa Kui soovid endale Austraalias luua parimaid tulevikuvõimalusi,...
Õpi kokaks ning restoranimänedžeriks Greenwich College’is
Õpi kokaks ning restoranimänedžeriks Greenwich College’is   Kokandus ning restorani/hotelli juhtimine...
StockSnap_26F4EL6HIG
“Trade” ehk oskustöö kursused.
Mis on oskustöö kursuste väärtus ning kuidas saab nende kaudu Austraalia permanent residendiks? NB! Allolev...
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa - uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa - uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri
Mida teha peale õpinguid Austraalias? 485 viisa – uued tuuled ning kutsealaste kursuste nimekiri Käesolev...
Austraalia: konsultatsioon on tasuta
Miks õppeviisa taotlemisel ei ole vaja maksta LinAse’le teenustasusid
Miks õppeviisa taotlemisel ei ole vaja maksta LinAse’le teenustasusid Miks...
Jõulud Austraalias
Jõulud Austraalias
Jõulud Austraalias Kas Austraalias saavad üldse olla päris jõulud? No...
Eestist Austraaliasse tööle
Austraaliasse tööle
Eestist Austraaliasse tööle Paljud meile saabuvad kirjad ja vestlused algavad sõnadega, sooviksin tulla...
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse?
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse?
Miks tulevad välismaalased Austraaliasse? Austraalia migratsiooni firmad on pannud kokku nimekirju põhjustest,...