fbpx

LinAs Austraalia

Mis on oskustöö kursuste väärtus ning kuidas saab nende kaudu Austraalia permanent residendiks?

NB! Allolev info võib muutuda pärast 2023 aasta juulit, kui hakkavad jõustuma uued reeglid Austraalia migratsiooni süsteemis.

MILLINE ON KÕIGE LIHTSAM TEE ENDALE AUSTRAALIA PERMANENT RESITENTSUS SAADA?

Loomulikult on variante palju ja igal inimesel, kes selle saavutanud on, on oma lugu. Edetabelit juhivad partnerviisad ning tööviisad, kuid tihti on teekonnad konarlikud ja vaevalised.

Nähes oma töös sadade inimeste Austraaliasse migreerumise rännakuid, saame teha järeldusi, kuidas ja millistel juhtudel on plaanid kõige tõhusamad ning kokkuvõttes ka soodsamad.

MUL EI OLE KÕRGET KRAADI, KAS MUL ÜLDSE ON VÕIMALUS?

Sellist küsimust kuuleme tihti. Inimestel on eksiarvamus, et ihaldatud riigid soovivaid vastu võtta ainult doktoreid ja teadlasi.

Eelnevates postitustes oleme peatunud pikemalt magistriprogrammidel, mis paljudel juhtudel tõesti osutuvadki väga (kulu)efektiivseteks platvormideks pikaajaliste viisade jaoks, kuid kõikide inimeste jaoks ei ole maigistriõpe sobiv variant kas eelneva hariduse puudumise tõttu, või siis lihtsalt seetõttu, et pole huvi selliseks akadeemiliseks protsessiks. 

Õnneks on Austraalias väga hinnatud ka praktilised erialad. On mitmeid oskustöö ameteid, keda otsitakse tööturul taga sama innukalt kui arste ja õpetajaid.

Teiste hulgas on sellisteks erialadeks kokad, mootori mehaanikud, puusepad, ehitajad või maalrid.

Kui Eestist on juba olemas kutsekoolitunnistus ja või pikaajaline töökogemus vastaval alal, siis on teil suur võit käes ning edasi on vaja otsida tööandja, kes teis oma tööjõupuudusele pääseteed näeb ning sponsorviisat pakub. Samuti võib alustada protsessi skilled viisa taotlemiseks, kui vastavad punktid on koos.

Neile, kellel aga vastav tunnistus puudub ning kogemustki napib või pole üldse mitte, siis tasub ette võtta oskustöö kursus Austraalias.

AUSTRAALIA “TRADE” KURSUSTE EELISED

Neil on mitmeid kasutegureid:

  • Te omandate eriala, mis loob teile suurepärased töövõimlaused nii Austraalias kui väljaspool
  • Saate rahvusvahelise tunnistuse tunnustatud riigist, mis võib omada tähtsust nii mõnegi tööandja jaoks erinevas maailma paigus
  • Pärast kaheaastast programmi on teil võimalik taotleda skills assessment vastavast hindamisasutusest
  • Eduka skills assessmenti korral on võimalik taotleda 485 viisat ning vajalike punktide kokkusaamisel ka skilled viisat
  • Kaheaastase kursuse läbimisega Austraalias saate skilled viisa punktiskeemis 5 lisapunkti “Australian Study Requirement” läbimise eest
  • Õppides regionaalses Austraalias saate lisaks 5 punkti regionaalsete õpingute eest

Kui kõrvutada ülalnimetatud võimalused nendega, mida pakuvad kõige odavamaid ja lihtsamad kursused nn viisakolledžites, siis pole meil tegelikult isegi midagi võrrelda.

Viisakolledžite kursused annavad teile ainult võimaluse Austraalias kauem viibida ja töötada. Loomulikult võib teil õnnestuda selle ajaga leida sponsor või partner, kuid juhul, kui see ei peaks millegipärast õnnestuma, olete te oma aega kehvasti ära kasutanud.

Ka oskustöö kursustel õppides võib siiski taotleda sponsor- või parnterviisat, aga teil on olemas tagavara variant, juhuks kui tööandja peaks alt ära hüppama või pankrotti minema (seda on viisa taotlejatel ette tulnud) või suhe karile jooksma (tuleb veel sagedamini ette).

EESTLASED ON EELISSEISUS

Üle maailma on palju inimesi, kes sooviks ülalnimetatud teed pidi Austraalia alalise elamisloani jõuda. Neile saab tihti takistuseks asjaolu, et Austraalia migratsiooni amet ei pea kokandus- või puusepakursusi piisavaks ettekäändeks Austraalia viisa saamiseks, kuna enamikes riikides on endalgi olemas korraliku kvaliteediga kutseõppe programmid ning kuidas sel juhul õigustada kulusid, mida toob Eestist Austraaliasse õppima suundumine?

See on põhjus, miks kutsekoolid ei soovi alati väliskodanikke vastu võtta.

Eestlastel aga on privileeg nii töö- ja puhkeviisa kui ka e-visitor viisa näol, millega saab hõlpsasti tulla Austraaliasse kohale ning siit siis juba taotleda kohta koolikohta ja samuti õppeviisat.

Nimelt vaadatakse Austraaliast taotletavada õppeviisa peale hoopis leebemalt, sest kui inimene on juba siin, siis on ju loomulik, et ta võib alustada õpinguid riigis, kus ta parasjagu viibib. 

Seega, plaanige oma Austraalias veedetud aega targalt. Mõelge läbi oma eesmärgid ning selle järgi seadke strateegia. 

LinAs on teile selles rõõmuga abiks!

NB! See artikkel on mõeldud ainult üldiseks teabeks ja seda ei saa kasutada immigratsiooninõuandena. Iga olukord on individuaalne, seega küsige kindlasti nõu MARA registreeritud migratsiooniagendilt, et arutada oma konkreetseid asjaolusid ja saada isikupärastatud juhiseid. Soovi korral korraldame teile kohtumise migratsiooni agendiga.


Facebook-f


Instagram


Saada Küsimus