fbpx

LinAs Austraalia

Eestlased on Working Holiday viisa taotlejate tipus!Eestlased on ühed kõige agaramad töö- ja puhkeviisa kasutajad Austraalias.

Austraalia töö- ja puhkeviisade programmi kuulub tänase seisuga 49 riiki, kellest esimesed (UK, Iiri ja Kanada) alustasid teisel pool maakera seiklemist juba 1975 aastal. Igal aastal lisanduvad mõned riigid, mille kodanikud saavad kasutada ihaldatud võimalust soodsa tööviisaga Austraalias ringi reisida ning Austraalia kõrgetest palkadest kasu saada. 

Eesti lisandus kokkuleppega 19-da riigina 2005. aastal ning sai endale samad tingimused nagu Soome ning Skandinaaviamaad.

“Working Holiday Maker Visa Program” raporti kohaselt on paljudel riikidel nimetatud viisa taotlemisel iga-aastane limiit, näiteks kuni 200 inimest Austriast, 1500 Poolast ning 3400 Hispaaniast. Eesti on sattunud riikide hulka, kus taotlejatele limiiti ei ole ning see on toonud Eesti üheks suurimaks Working Holiday viisa kasutajaks meie rahvaarvu suhtes. Näiteks 2017 juulist kuni 2018 aasta juunini kinnitati eestlastele 1833 töö- ja puhkeviisat. Samal ajal oli kõige suurem number tulijaid Inglismaalt (37 752) ning järgmisena Iirimaalt (9104).

Arvestades riikide rahvaarvu, on näha, et Iirimaalt kasutab võimalust 1.8% elanikkonnast ning Eestist 1.4%. UK suur taotlejate number jääb kõrge rahvaarvu tõttu siiski protsentuaalselt väikseks, ainult 0.55%. 

Kui Covid’i ajal Austraalia range piiripoliitika raames suur hulk Working Holiday inimesi riigist lahkus, jäid farmerid keerulisse olukorda: töö vajas tegemist, aga tööjõud, kellele tavapäraselt loota sai, oli kadunud. Uusi töötajaid ei saanud piiride sulgemise tõttu Austraaliasse kutsuda lausa 2 aastat. Sellest tulenevalt oli riigi taasavamisel imelihtne leida parimaid hooajatöid, sest tööjõupuudus põllumajandussektoris oli kriitiline. 

Tänaseks on vabam immigratsioonipoliitika toonud Austraaliasse rekordiliselt uusi inimesi ning ka Working Holiday viisa taotlejaid on tavapärast rohkem tulnud. See tähendab, et ka farmitööde osas on tööliste puudus leevendunud ning töö leidmiseks tuleb veidi vaeva näha. Hea uudis on see, et tänu pikale töö- ja puhkeviisa ajaloole on eestlased ennast tööandjatele tõestanud kui usaldusväärne ja töökas rahvas, mis annab farmerile teatava garantii ning teeb Eesti noorte jaoks tööle kandideerimise lihtsamaks.

Tänasega on Austraalia Eesti noorte jaoks endiselt üheks lemmik-sihtpunktiks, et võtta aasta või paar selle eksootilise maa avastamiseks ning teenida raha hästi tasustatavatelt hooajatöödelt.

Võta ühendust meie tiimiga, et saada parim ettevalmistus oma Work & Travel teekonnale!