teekond
Siin on võimalused Austraaliasse migreerumiseks
Austraalia alalise elamisloa saamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi, alates väga hea Eesti hariduse ning töökogemusega kõikidele oskusviisa nõuetele vastamisest kuni läbi ametialaste sidemete tööpakkumise leidmiseni.
Kui aga vajalik kvalifikatsioon ning kogemus puudub ning ka tutvusi Austraalia tööandjatega ei ole, siis kõige kiiremaks eesmärgistatud liikumiseks Austraalia alalise elamisloa poole saab kindlasti nimetada Austraaliasse õppima minemist.
Jah muidugi võib ju öelda, et samahästi võib õppida vajaliku eriala Eestis ning alles siis teisele poole maakera lennata. Või siis ka koguda töökogemust Eestis ning minna, kui vajalik arv tööaastaid on olemas.
Seda võib proovida, kui vanust on väga vähe ning kuhugi rutata pole. Kuid kiirem ja efektiivsem tee on siiski alustada oma õpinguid Austraalias.
Sellel teekonnal on mitmeid plusse –
Esiteks, õppides inglise keelses keskkonnas saab reeglina hoopis paremad teadmised ja praktika keelekasutusest. Inglise keelsete raamatute lugemine ning filmide vaatamine Eestis ei võrdu koha peal töökeskkonnas keele rääkimisega. Alati pareneb keelekasutus kordades kiiremini just riigis, kus selle keelega tuleb igapäevaselt kokku puutuda.
Töö saamiseks on hea inglisekeele oskus eelduseks enamus valdkondades.
Teiseks, kui CV-s on Austraalia kolledž või kõrgkool, on lihtsam leida erialast töökohta, kui sama kvalifikatsiooniga välismaalt. Lisaks tuleb kasuks paljudes õppeasutustes pakutav tööpraktika, mille saab kenasti CV-sse juba Austraalia töökogemusena märkida ning jällegi on üks samm lähemale soovitud tööpakkumise saamiseks.
Kolmandaks, kuna oskusviisale kvalifitseerumist arvestatakse läbi punktisüsteemi, siis Eestist kandideerides on oluliselt keerulisem vajalikke punkte täis saada. Nimelt annavad Austraalia haridus ning töökogemus ekstra punkte. Mida kauem Eestis töötades töökogemust koguda, seda enam tiksub vanus kõrgemaks ning teatud vanuse etappe ületades kaotab punktikalkulaatoris palju punkte.
Peale Austraalias lõpetatud kõrgharidust või oskustöö kursust saab kohe taotleda Graduate viisa, mis annab õiguse veel 2-5 aastaks riiki jääda ning oma erialal töötada. See viisa on mõeldud just täiendava töökogemuse kogumiseks ning peale seda on suurem tõenäosus vastata oskusviisa nõuetele.
Töötades Austraalias juba kooli kõrvalt on ka suurem võimalus leida tööandja, kes soovib hoopis ise pakkuda sponsorviisat, mis mõningatel juhtudel võib olla kindlam valik.
Oskusviisa liikidest kõige keerulisem on kvalifitseeruda sõltumatule oskusviisale (Skilled Independence Visa), samas kui otsetee oskusviisa (Skilled Visa Direct Entry) saamine on tõenäolisem ning migratsiooni kodulehe andmetel ka kolm korda kiirem protsess.
Otsetee oskusviisa joaks on vaja tööpakkumist. Ta erineb tööviisast selles mõttes, et tööandja ei pea sponsoreerima, vaid ainult nomineerima ning seetõttu on firmapoolset paberimajandust vähem. Samuti on otsetee viisa alaline viisa, mitte ajutine, mida saavad esimeses etapis pakkuda sponsoritest tööandjad.
Otseteeviisat saab taotleda ainult juhul, kui on täidetud kõik nimetatud viisa nõuded ning on olemas erialane töö Austraalias. Elades Austraalias kogu õpingute perioodi ning peale seda ka juba Graduate viisaga töötades on erialase töö olemasolu suhteliselt kindel. Seega on peamine küsimus ainult selles, kas konkreetne ametinimetus on oskusviisade nimekirjas alles (nimekirju muudetakse aeg-ajalt).
Kokkuvõttes, eriala valik tuleb juba õpinguid alustades teha väga targalt. Kuigi ka parima kaalumise juures ei saa ennustada migratsiooniameti otsuseid teatud ametite sisse või välja jätmisel, on varasmaid mustreid arvesse võttes siiski võimalik mõnedes ametites üsnagi kindel olla.
Kui tahad rohkem teada alalise viisa võimlaustest, siis jäta meile oma soov ning saadame Sulle migratsiooniagendi kontaktid.