AUSTRAALIASSE ÕPPIMA!
Tule Austraaliasse õppima – see on suurepärane võimalus omandada haridus kõrge kvaliteediga inglisekeelsetes õppeasutustes; reisida eksootilistes paikades, tutvudes Austraalia tuntumate loodusimedega nagu Suur Vallrahu, Sinimäed või 12 apostlit; ning kogeda nii tuntud „laid back“ kultuuri kui ka multikultuursest rahvastikust tingitud segu paljudest erinevatest taustsüsteemidest.
Tulles välisüliõpilasena Austraaliasse, võid olla kindel, et saad osa elust, kasvamisest ning õppimisest noores ja sõbralikus riigis, mis on pungil võimalustest.
Austraalia kutse- ning kõrgharidussüsteem pakub väga mitmekesiseid programme – on lugematul hulgal soodsamaid kutsehariduskursuseid äri-, IT-, turundus- aga ka kokandus- ning ehitusvaldkondades. Samuti on väga rikkalik valik akadeemilisi kursuseid ülikoolides, kus saab paljude muude hulgas valida majandus-, õendus- või loomingulisi erialasid. Kindla peale leiad midagi, mis on just sinule sobilik!
Üle maailma tuleb igal aastal Austraaliasse lausa sadu tuhandeid õpilasi välismaalt ning seda peetakse üheks parimaks sihtkohaks välistudengitele.
Ka Euroopa noorte hulgas on haridustee jätkamine Austraalias saanud aina populaarsemaks ning Austraalia kutse- ning kõrgkoolide õppemaksud on täiesti konkurentsivõimelised teiste mainekate sihtmaadega.
Peamised eelised, miks tulla õppima maailma kuklapoolele on maailma tasemel haridus, Austraalia tööstuslik ekspertiis ning kõrged palgad.
Kuna rahvusvahelised õpilased esindavad suurt osa Austraalia majanduses – nii õppemaksude, elamiskulude kui ka oma tööpanuse osas – on uued üliõpilased riiki väga oodatud.
Kutsekoolide aastamaks algab 5700 dollarist (AUD) ning ülikoolide tasud 13 000 dollarist aastas. Õppetasu maksmine on jagatud kolmeks kuni kuueks sissemakseks olenevalt koolist, osadel juhtudel on isegi olemas võimalus maksta igakuiselt. Alustuseks tuleb tasuda esimene sissemaks ning edaspidi saab juba maksta koha peal teenitud palgast.
Austraalias makstavate palkadega on ka tudengil täiesti võimalik ennast ise ära majandada. Ühelt poolt on õppeprogrammid loodud selliselt, et õpilastel on võimalik kooli kõrvalt piisavalt tööl käia ning enda haridust ning elamist finantseerida. Teisest küljest on Austraalia tööandjad, eriti toitlustus- ning teenindussektoris, väga toetavad osalise tööajaga töötamisel ja väga paindlikud sobivate graafikute leidmisel. Turg on suur ning võimalusi palju.
Töötasu on teenindusvaldkonnas kuni 38 dollarit tunnis ning töö leidmine inglise keele oskajale kiire ja lihtne. Vajab ainult julget pealehakkamist ja head suhtlemist. Ka tagasihoidlikumad ei pea väga muretsema, avatud ja sõbralike klientidega töötamisel saab hea suhtlemisoskus ruttu selgeks ka kinnisele eestlase natuurile 😊
Hetkel aset leidvast tööjõupuudusest tulenevalt on õpilastel võimalus töötada täistööajaga, mis teeb tudengile iseenda majandamise veelgi lihtsamaks.
Koolid on üldiselt väga tudengisõbralikud ning vastutulelikud ning olenemata mõnede õppeasutuste rangetest lähenemistest akadeemilisele progressile, antakse õpilastele siiski piisavalt aega ja võimalusi oma tööde teostamiseks ja esitamiseks. Enamikes koolides ei tehta suurt probleemi, kui tudeng igasse loengusse kohale ei jõua, kuid rahvusvahelisele õpilasele ettenähtud minimaalse soorituse ning kohal käimise norme tuleb siiski täita.
Paljud koolid pakuvad tudengitele õppeprogrammi raames huvitavaid praktikavõimalusi, mis annavad õpilastele võimaluse saada töökogemus ka oma eriala valdkonnas ning näha lähemalt selle praktilist poolt Austraalia majanduses.
Sellised kogemused annavad hea lähtepunkti nii neile, kes peale õpinguid Eestisse naastes sealsel tööturul konkureerima hakkavad, kui ka kindlama positsiooni neile, kes soovivad mõneks ajaks Austraalia professionaalses maailmas tegutseda.
Õpilased, kes on välja teeninud Austraalia kõrghariduse diplomi, leiavad ennast kindlasti väga heal positsioonil rahvusvahelisel tööturul.
Kui sa kahtled õppeviisa ning töö- ja puhkeviisa vahel, siis on oluline silmas pidada, et alalise elamisloa taotlejatele võib tulla kasuks alustada oma teekonda diplomi välja teenimisest ja alles seejärel hakata loa jaoks vajalikku töökogemust hankima. Põhjuseks asjaolu, et töökogemust hakatakse arvestama alles peale tunnistuse välja andmist. Seega, õpi enne ning kindlusta töökogemus hiljem!
Pärast kooli lõpetamist on huvilistel võimalik taotleda Graduate Work viisat, mis annab õiguse oma valitud erialal töötada veel 2-4 aastat olenevalt õpitud tasemest, erialast ning regioonist, kus õppeasutus asub.
Austraalia regionaalsed piirkonnad, nagu Eestiski, on oluliselt väiksema asustusega ning püüavad igati meelitada nii õppureid kui ka töökäsi oma piirkondadesse. Seetõttu on neil ka soodsamad tingimused pikemalt riiki jäämise võimalustes nii Graduate Work visa pikkuse näol kui ka näiteks oskusviisade taotlemisel.
Majutus on õppemaksu kõrvalt teine kõige suurem kulu ning seetõttu elavad tudengid enamasti jagatud korterites/majades. See on tavapärane nii rahvusvaheliste kui ka kohalike õpilaste hulgas. Selline jagatud elukorraldus annab võimaluse elada parimates piirkondades kooli- ning töökohtade vahetus läheduses ning on samas ka võimalus leida uusi sõpru ja tuttavaid, kellega lõbusalt vaba aega veeta.
Õppeprogrammidesse on pikitud ka piisavalt palju ning piisavalt pikki vaheaegu, mis annavad võimaluse nii suurema koormusega töötamiseks kui ka reisimiseks ja avastamiseks.
Hoolimata sellest, et tudengite eelarve on väga piiratud ning elada tuleb säästlikult, leidub Austraalias hulganisti tasuta või soodsat meelelahutust, eelkõige just looduse nautijatele ning matkasellidele. Kamba peale auto rentimine on täiesti mõistlik ettevõtmine ning ka kütus on ligi kolmandiku võrra soodsam kui Eestis. Tuhanded maalilised rannad ei küsi kelleltki tasu ning imelised matkarajad ürgsetes metsades, orgudes ja mägedes ootavad avastajaid. Kui on võimalus soetada matkavarustust (väga soodne leida järelturult), siis on olemas täiesti tasuta pargid telkijatele looduskaunites paikades.
Elamuste rohked puhkused rikastavad nii hinge kui vaimu ning laadivad akusid ja annavad motivatsiooni järgmiseks töö- ja õppeperioodiks.
Kui reisi ning avastamise soov on eriti suur, siis on lahendus ka neile – leidub koole, mis võimaldavad õppida iga 3-6 kuu järel erinevas õppelinnakus üle Austraalia. Näiteks saabud esimeseks poolaastaks Syndeysse, järgmised 3 kuud õpid Byron Bays ning sellest järgmised juba Darwinis!
Kui ülalmainitut lugedes Sinus midagi tuksatas ja tunned Austraalia võiks olla koht, kus oma haridusteed jätkata, siis broneeri aeg tasuta konsultatsiooniks ning me aitame leida parimad võimalused ja lahendused.