REIS TAGASI AUSTRAALIASSE
Kui sa oled kunagi varem Austraalias viibinud töö- ja puhkeviisaga, siis sa mäletad hästi, mis Austraalial sulle pakkuda on - suurepärane ilm, imeline loodus ja rahulik elutempo. Aga sa ei pruugi teada, et hetkel on ahvatlusi veelgi rohkem – võrdsed töötamise õigused kõigile, sealhulgas tudengitele. Palju tööpakkumisi ning head pagad. Kui sul on tekkinud mõtteid tagasituleku kohta, aga ei oska kuskilt alustada, siis kõige lihtsam ja kiirem viis seda teostada on tulla Austraaliasse õppeviisaga – õppima ja töötama.
Austraalias õppimine aitab sul saada nii kvalifikatsiooni kui ka töökogemuse, millega võid edaspidi pürgida oskusviisa taotlemise poole, et kindlustada endale helgem tulevik soojal ja turvalisel maal.
Austraalia haridussüsteem on väga mitmekülgne ja igaüks leiab endale sobiva raja. Kutsehariduskursuste hulgas on populaarseimad äri- ja turundus-, aga ka kokandus ja ehitusvaldkonnad. Akadeemilisi programme on samuti rohkem kui loendada jõuaks ning kellelgi ei tule valikus pettuda.
Tasub olla kursis majanduse hetkeolukorraga ning õppida just kriitilistes sektorites olevaid ameteid, et siis hiljem leida parimad viisa võimalused.
Koole on väga mitmesuguseid. Leiduvad ka võimalused neile, kes soovivad käia koolis vaid selleks, et Austraalias elada ning töötada. Sellised koolid ei nõua tihti kohal käimist ja programmid on lihtsasti läbitavad.
Loomulikult on palju valikuid tõsisemalt õppida soovijatele. Just akadeemilised programmid annavad kõige suurema kasu alalise elamisloa teekonnal.
Esimesena tasub enda jaoks selgeks mõelda eesmärgid ja seejärel plaan.
Kas soov on minna Austraaliasse mõneks aastaks või hoopis pikemaks?
Kursuste ja koolide valikul on väga oluline teada, kas õppeviisat on vaja ainult aastaks-paariks, et seejärel anda sisse tööandja poolt toetatav sponsorviisa või äkki hoopis partnerviisa.
Kui sinu eesmärk on lihtsalt seiklus ning uus peatükk elus, siis tasub põhirõhk panna uute kogemuste hankimisele ja töötamisele ning kursuse valikul võiks eelkõige tulla kaalumisele alad, mis sind tõesti huvitavad ning mille õppimist naudid, et süvendada olemasolevaid teadmisi või õppida midagi hoopis uut.
Kui aga õppimisest soovitakse kasu alalise elamisloa saamisel, siis osutub kursuste valik veelgi olulisemaks. On mitmeid eluvaldkondi nn kriitilises sektoris, millega on suurema tõenäosusega võimalik saavutada alaline elamisluba läbi oskusviisade, nagu näiteks põllumajandus, toiduainete töötlemine, meditsiin, haridus, sotsiaalvaldkond, ehitussektor jne
Võta aega, et analüüsida, mis kvalifikatsioonid ning kogemused sul juba on ning mida on juurde vaja, et oma eesmärke saavutada.
Kutsekoolide (Vocational education) tasud algavad 5700 Austraalia dollarist ning ülikoolide õppemaks 13 000 dollarist aastas. Õppetasu ei pea korraga maksma. Summa on jaotatud tavaliselt kolmeks kuni kuueks osaks, olenevalt koolist, mõnedel juhtudel pakutakse isegi igakuist maksevõimalust.
Alustuseks on vaja maksta esimene õppemaksu osa. Edasi on juba aega koha peal teenitud tulust õppemaksuks säästa.
Nagu sa võibolla juba tead, on Austraalia palkadega ka tudengil täiesti võimalik ennast ära majandada. Õppeprogrammid on väga paindlikute graafikutega, et võimaldada õpilastel kooli kõrvalt piisavalt tööl käia ning selliselt enda haridust ning eluolu finantseerida.
Töötasu varieerub valdkonniti, kuid on kuni 38 dollarit tunnis ning töö leidmine ei ole inglise keele oskaja jaoks mingi probleem.
Hetkel on Austraalial puudu tohutul hulgal töökäsi ning selle tõttu lubatakse täiskohaga töötada ka neil, kellel seni viisa tingimused seda keelasid. Nii on võimalus veelgi rohkem teenida ning oma õppetasu jaoks vajalik summa kiiremini kokku saada.
Vähem oluline pole ka praktikavõimalus, mida paljud koolid oma tudengitele õppeprogrammi sees pakuvad. See annab töökogemuse ka õpitud alal ning võimaluse näha just oma eriala toimimist Austraalia majanduses.
Austraalia kõrghariduse diplomid on maailmas kõrges hinnas ning ülikoolilõpetajatele on enamasti garanteeritud head töökohad nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tööturul.
Kes oma plaane pikemalt Austraaliaga siduda tahavad, saavad pärast kooli lõpetamist taotleda Graduate Work viisat. Hetkel on selle viisa kestvust pikendatud kolmele aastale bakalauruse kraadi oamnikele ning kahele aastale kutsekoolide lõpetajatele. See aeg on väga oluline just oskusviisade jaoks vajaliku kogemuse kindlustamiseks.
Oskusviisade taotlemise eelduseks on õpitud erialal töötamine olenevalt valdkonnast, tavaliselt 1-3 aastat. Graduate Work visa aitab nimetatud nõudmise täita ning viia lähemale unistusele saavutada alaline elamisluba läbi oskusviisa.
Gradute viisa pikkus on erinev Austraalia regionaalsetes piirkondades. Kuna vähem asustatud linnad ning maakohad vajavad väga nii õppureid kui ka töölisi, siis on nende tingimused soodsamad, seda ka oskuviisade taotlemisel.
Kui sa leiad, et ülal nimetatu aitas sind veidigi lähemale oma otsustele tuleviku suunas, siis alusta tegutsemist nüüd. Austraalia ootab noori teotahtelisi inimesi.
Broneeri aeg tasuta konsultatsiooniks ning leiame koos parimad lahendused!